J 10, 27-30

Jezus daje swoim owcom życie wieczne

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».

Rozważając dzisiejszą aklamację przed Ewangelią: Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają” słyszę w sumieniu pytanie: a ty jak realizujesz swoje powołanie?

Pasterz Jezus zna Swe owce, interesuje się nimi, troszczy się o nie i buduje takie relacje, że i owce znają Jego. Bez żadnego naciągania może więc potwierdzić, że jest DOBRYM Pasterzem.

A jak jest u mnie niezależnie od tego, jaką pełnię rolę w życiu, jaki zawód wykonuję?
Czy jestem dobrym nauczycielem, który zna swych uczniów a oni mnie? Czy zależy mi na nich?

Czy jestem dobrym politykiem (nie tylko przed wyborami), który zna ludzi, którym ma służyć?
Czy jestem dobrym pracodawcą, który troszczy się o pracowników?
Czy jestem dobrym rodzicem, który zna swe dzieci, ma dla nich czas i buduje z nimi więzi na tyle, że i one znają mnie?

Pytania można mnożyć w zależności od profesji, ale odpowiedź powinna być jedna: mam być DOBRA w tym, co robię. Nie perfekcyjna, niezastąpiona, ale dobra dla tych, do których jestem posłana. To nie będzie trudne, jak będę trzymać się Dobrego Pasterza. Już On nie pozwoli, aby ktokolwiek wyrwał mnie z Jego dłoni.

Jezus mówi: „Moje owce” – jak to dobrze do kogoś należeć. To jedno z praw człowieka, niestety często łamanych i wypaczanych. Należeć do Niego, to już zaszczyt. A On w Swej hojności znów przewyższa nasze oczekiwania. Mówi: „Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Jezus Dobry Pasterz jak lew walczy o mnie i nikomu nie pozwoli mnie zranić. Walczy nie tylko o moje „dziś”, ale o moją wieczność.

I ostatnie zdanie wskazuje mi kierunek moich ludzkich poczynań „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” – mam być w Ojcu, a wtedy On będzie działał.

piccola

Podziel się, polub nas: